Konkurs – zostań autorem wpisu i zgarnij 100 zł

Celem strony brdow.pl jest udostępnianie zarówno nowych informacji jak i starych historii na temat Brdowa i okolic. W dobie szumu medialnego oraz licznych portali społecznościowych, które codziennie dostarczają nam setek jak nie tysięcy nowych treści w miejscu tym chcemy zadbać o rzetelność i transparentność. Liczymy, że z upływającym czasem oraz rosnącą liczbą opublikowanych treści niniejsza strona stanie się swego rodzaju kroniką stworzoną przez Mieszkańców dla Mieszkańców.

Dlatego zapraszamy do udziału w naszym konkursie na nowe treści promujące Brdów i okolice. Sprawdź się w roli autora dokładając swoją cegiełkę do promocji naszej Małej Ojczyzny oraz rozwoju strony brdow.pl.

Organizator konkursu

Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Zrównoważonego Rozwoju ,,Drużyna B”, którego jednym z celów statutowych jest prowadzenie strony internetowej brdow.pl. Stowarzyszenie to jest reprezentowane przez Krzysztofa Renkasa, który jest głównym administratorem tej strony.

Zadanie konkursowe oraz najważniejsze zasady

Zadaniem konkursowym jest przygotowanie oraz przesłanie w formie cyfrowej wpisu na adres mailowy brdow.pl(at)gmail.com. Każde zgłoszenie powinno zawierać imię oraz nazwisko autora a także telefon kontaktowy. Wiadomość powinna zawierać słowo 'KONKURS’ w tytule maila.

Treść powinna być związana bezpośrednio lub pośrednio z Brdowem. Tematyka:

 • Brdów oraz okolice.
 • Osóby, miejsca lub rzeczy związane z Brdowem.
 • Wydarzenia, legendy lub anegdoty związane z Brdowem.

Treść zgłoszona do konkursu nie powinna być obraźliwa ani wprowadzać świadomie w błąd. W przypadku opowiadań na tle wierzeń, legend, fantazji czy też przestawiając historię alternatywną wymagany jest dopisek z jasną informacją na ten temat.

Liczymy na Waszą kreatywność oraz pozytywne treści, które uczą, bawią lub motywują do refleksji czy działania.

Przebieg konkursu

 1. Przygotowanie treści konkursowej oraz przesłanie jej wraz ze wszystkimi wymaganymi informacjami oraz załącznikami na adres brdow.pl(at)gmail.com.
 2. Wstępna weryfikacja zgłoszenia przez administratora strony oraz organizatorów konkursu.
  • W przypadku wykrycia rażących naruszeń niniejszego regulaminu (wulgarny lub obraźliwy tekst, plagiat, materiał świadomie wprowadzający w błąd) zgłoszenie zostanie odrzucone.
  • W przypadku brakujących informacji jak np. tytuł lub tagi autor zostanie poproszony w informacji zwrotnej o uzupełnienie zgłoszenia.
 3. Po pozytywnej weryfikacji treść zostanie opublikowana na stronie brdow.pl.
  • Wpis zostanie przypięty do wskazanej kategorii wraz z dodatkowymi tagami.
  • Autor zostanie jawnie wskazany we wpisie (imię oraz nazwisko).
  • Wpis zostanie oznaczony jako praca konkursowa.
  • Wpis zostanie udostępniony na profilu FB: facebook.com/brdowpl
 4. Konkurs składa się z 6 cykli. W trakcie każdego cyklu wpisy konkursowe będą zbierane wybierając zwycięski wpis. Autor zwycięskiego wpisu zostanie nagrodzony.
  • Domyślna długość cyklu to 1 miesiąc w przypadku otrzymania trzech prac konkursowych; jeśli liczba ta nie zostanie osiągnięta cykl zostanie wydłużony o jeden dodatkowy miesiąc.
  • Organizator zastrzega sobie prawo do nie przyznawania nagrody w przypadku braku przyjętych zgłoszeń w danym cyklu.
  • Organizator zastrzega sobie prawo do przyznania więcej niż jednej nagrody w przypadku wybitnych i bardzo popularnych treści.
  • Wyniki będą publikowane na stronach Organizatora konkursu na bieżąco.
  • Na ocenę będą składać się:
   • Dane analityczne.
   • Ocena SEO.
   • Popularność wśród czytelników na stronie brdow.pl oraz na profilu facebookowym.
   • Pomysł, kreatywność oraz atrakcyjność tekstu w oparciu o głosy komisji konkursowej.
 5. Na koniec zostanie opublikowane podsumowanie całego konkursu.

Nagroda miesiąca

W każdym cyklu zostanie nagrodzony jeden autor (lub więcej zgodnie z informacjami podanymi w sekcji powyżej) bonem podarunkowym o wartości 100 zł do wykorzystania w Brdowskiej restauracji (Pizzerii Capri lub Karczmie Pod Jesionem) lub voucherem do wykorzystania w wybranym sklepie internetowym spośród listy zaprezentowanej zwycięzcy w prywatnej wiadomości.

Kategorie konkursowe

Treść zgłoszona do konkursu powinna zostać zaklasyfikowana przynajmniej do jednej z głównych kategorii:

Dodatkowe wymagania oraz zalecenia:

 • Treść powinna zawierać minimum 300 wyrazów.
 • Wskazanie kategorii głównej wpisu z listy powyżej (może być wskazana również kategoria poboczna jako druga).
 • Jasny i rzeczowy tytuł.
 • Jeden obrazek wyróżniający (w treści mogą być osadzone dodatkowe grafiki).
 • Minimum trzy tagi/słowa kluczowe klasyfikujące w sposób dodatkowy przesłaną treść.
 • Dozwolone formy:
  • Tekst – w przypadku tekstu zaleca się zadbanie o przejrzystość oraz stosowanie zwięzłych akapitów rozdzielonych dodatkowymi nagłówkami. Dekoratorem dłuższego tekstu może być dodatkowe zdjęcie, nagranie lub galeria związana z treścią.
  • Galeria, film lub inne treści audio-wizualne – jeśli najważniejszą częścią przygotowanego wpisu są treści audio-wizualne autorski tekst może być krótszy. Materiały powyżej 15mb powinna być dostarczana w postaci linku umożliwiającego pobranie wymaganych materiałów (np. poprzez WeTransfer).
 • Prawa autorskie są na pierwszym miejscu – treść musi być autorska. Jeśli w swoim wpisie cytujemy innych autorów lub zamieszczone zdjęcie, grafika, filmy lub nagrania nie są naszego autorstwa należy zawrzeć pełną bibliografię z odniesieniami w tekście. Dodatkowo materiały online muszą zostać podlinkowane z podaną datą dostępu.

Treść może być przesłana w formie sformatowanej wiadomości email lub w postaci załącznika tekstowego (np. Word/.docx). Pliki nieedytowalne (np. PDF, zdjęcie lub skan) nie będą przyjmowane. Obrazek wyróżniający powinien zostać przesłany jako osobny załącznik w formacie .jpg.

Postanowienia końcowe

Uczestnictwo w konkursie poprzez nadesłanie treści konkursowych na wskazany adres email wiąże się z akceptacją wymagań tu opisanych. Wszelkie zgłoszone treści do konkursu brane będą za autorskie z poszanowaniem materiałów jawnie wykazanych w bibliografii jako zaczerpnięte od innych autorów. Administrator strony a zarazem organizator konkursu nie ponosi odpowiedzialności za naruszenie praw autorskich osób trzecich. W przypadku wykrycia takich naruszeń po publikacji zastrzegamy sobie prawo do usunięcia tych treści ze strony brdow.pl oraz naszego profilu na FB. Treści obraźliwe, naruszające dobre imię osób trzecich lub jawnie naruszające prawa autorskie będą odrzucane na etapie weryfikacji wstępnej.

Treści konkursowe spełniające nasze wymagania zostaną opublikowane na stronie brdow.pl wraz z nazwiskiem autora. Wpis zostanie podlinkowany na naszym profilu FB po publikacji na stronie. Konkurs skierowany jest do lokalnych czytelników lub osób związanych z Brdowem (członkowie Stowarzyszenia ,,Drużyna B” nie mogą brać udziału w konkursie). Jeden autor może zgłosić kilka prac konkursowych (w danym cyklu zalecamy zgłaszanie kolejnych artykułów w różnych kategoriach). W przypadku wykrytych braków lub niejasności autor zgłoszenia zostanie poproszony o dosłanie brakujących informacji.

W przypadku wykorzystania silników generatywnych AI na etapie tworzenia treści prosimy o poinformowanie nas o tym fakcie w zgłoszeniu wskazując wykorzystany silnik oraz wygenerowane treści.

W tematach wyżej nie opisanych kierujemy się zdrowym rozsądkiem. W kwestiach spornych decydujące zdanie ma Krzysztof Renkas nadzorujący przebieg konkursu.

Życzymy kreatywności i powodzenia!